FaceBookGoogle+
Sokrates w szkole
Zarządzanie pracownią informatyczną
Zapewnia kontrolę uczniów i ich pracę na komputerach
w pracowni informatycznej.
Umożliwia zdalne zarządzanie kilkudziesięcioma
komputerami jednocześnie.
W pracowni informatycznej
W grupach łatwiej zarządzać
Dopasowanie ekranów według
własnych preferencji
Łatwe kopiowanie plików przez sieć
Kontrola kultury obsługi klawiatury
Co piszą uczniowie

Program Sokrates Szkoła został opracowany na potrzeby sprawnego i wygodnego zarządzania pracownią informatyczną oraz zapewnienia kontroli komputerów na których pracują uczniowie.

Pobierz program

Rozmiar pliku 37 MB

Pobierz instrukcję instalacji programu
Kup program dla szkoły


Instalacja programu przebiega w bardzo prosty sposób. Polega na zainstalowaniu na każdym komputerze w pracowni programu Platon wchodzącego w skład pakietu Sokrates, a następnie instalacji panelu administracyjnego na komputerze nauczyciela. Program sam wykryje wszystkie komputery podłączone do sieci lokalnej. Nie jest wymagane posiadanie serwera.

Obsługa programu jest wygodna i przejrzysta dla użytkownika. Wszystkie operacje możemy wykonywać za pomocą przeciągania myszką, natomiast podział na grupy i widoki zapewnia jasne i czytelne rozmieszczenie ekranów uczniów na własnym pulpicie administracyjnym.
Dzięki programowi Sokrates masz możliwość:

 • Obserwacji ekranów wszystkich komputerów na jedynym komputerze nauczyciela.
 • Kontroli na jakich aplikacjach pracują uczniowie
 • Kontroli głośności i hałasu przy każdym komputerze
 • Podglądu uruchomionych procesów i aplikacji
 • Jednym poleceniem uruchamiania/zamykania procesyów na n-komputerach
 • Jednym poleceniem kopiowania plików z/do n-komputerów
 • Kontroli czy uczniowie nie wpisują wulgaryzmów oraz wyrazów zabronionych
 • Sprawdzania aktywności myszki, klawiatury
 • Blokada niedozwolonych stron internetowych oraz niedozwolonych treści. Analiza stron pod kątem przemocy, treści erotycznych, itp
 • Sprawdzanie operacji na plikach
 • Sprawdzanie wydruków
 • Zdalnego wyłączania wszystkich komputerów w pracowni (1 kliknięcie)
 • Wydawania polecenia z konsoli (polecenia są wykonywane na n-komputerach jednocześnie)
 • Wykonywania projekcji ekranu nauczyciela na wszystkich komputerach uczniów
 • wyświetlania i wydruku raportów z aktywności oraz używanych programów za określony przedział czasowy np.: ostatnie 45 minut

Ważne
: Szkoły i placówki zapewniające uczniom dostęp do Internetu są obowiązane podejmować działania zabezpieczające uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju, w szczególności zainstalować i aktualizować oprogramowanie zabezpieczające [Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe Dz.U. 2017 poz. 59]

Warto zwrócić uwagę na możliwość kopiowania plików oraz tworzenia katalogów jednocześnie na wszystkich komputerach. Eksplorator plików potrafi wyświetlać strukturę katalogów poprzez pokazanie wspólnych plików i katalogów ze wszystkich komputerów na jednym widoku.

Praktycznym rozwiązaniem jest również projekcja własnego pulpitu na komputery uczniów. Pozwala to prowadzić lekcję lub prezentację bez rzutnika.
Bardzo ważną z punktu widzenia nauczyciela funkcją jest możliwość sprawdzenia na jakich aplikacjach pracowali wszyscy uczniowie przez ostatnie 45 minut. Np. czy korzystali z przeglądarek internetowych w trakcie klasówki.
Świadomość uczniów że program kontroluje wpisywane przez nich słowa zabronione (np.: wulgaryzmy) pozwala skutecznie zwiększyć kulturę korzystania z komputera.
Nauczyciel jest na bieżąco informowany o tym że uczeń wpisał zabronione słowo. Dla komfortu pracy uczniów program nie zapisuje wpisywanych treści dozwolonych.

Zachęcamy do pobrania darmowej 30 dniowej wersji testowej programu.

 


ERI Software
ul. Kard. Adama Sapiehy 68
32-010 Prusy 
NIP: 6782656194
www.erisoftware.pl  
www.erisoftware.com

Informacje na temat produktów
Tel. 603 054 876
e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konsultacje na temat projektów
Tel. 603 18 46 86
e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji oprogramowania dla jednostek edukacyjnych oraz firm. Swoją działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.