FaceBookGoogle+
Sokrates w firmie
Kontrola komputerów w Twojej firmie
Efektywność pracy
Kontrola sieci WiFi
Podgląd komputera
Obecność
Zapewnia kontrolę komputerów,
na których pracują Twoii pracownicy.
Umożliwia zdalne zarządzanie
kilkudziesięcioma komputerami jednocześnie.

Specjalna wersja programu Sokrates do kontroli komputerów powierzonych pracownikom w Twojej firmie.

Pobierz program - 30 dni darmowego testowania

Rozmiar pliku 37 MB

Pobierz instrukcję instalacji programu
Kup program do użytku domowego

Kup program dla firmy

Kliknij i zapytaj na Skype (Tylko chat tekstowy)

Zdaniem wielu specjalistów,  najbardziej efektywnym pracownikiem jest ten, który jest kontrolowany. Nadzorując pracownika, można być pewnym, że wypełnia on sumiennie swoje obowiązki, dba o dobre imię firmy, nie naraża również firmy na dodatkowe koszty nie związane z jego zawodowymi obowiązkami. Wszystko sprowadza się do tego, że kontrolowany pracownik, nie oszukuje swojego pracodawcy i jest bardziej skupiony na pracy.

Jak skutecznie kontrolować pracownika

Wiadomo, że żaden szef czy kierownik nie może stać stale nad pracownikiem, by ten należycie się przykładał do swoich obowiązków. Jest to niewykonalne, szczególnie wtedy, gdy w firmie jest kilku lub kilkuset pracowników. W tradycyjny sposób, nikt nie byłby w stanie ich nadzorować. Nawet, jeśli całe swoje działanie skupił by jedynie na ich nadzorowanie. Kontrolować pracowników można jednak przy zastosowaniu najnowocześniejszych systemów nadzoru.

W wielu firmach stosowane są systemy, które pozwalają monitorować firmowe komputery. Daje to możliwość sprawdzenia, czy pracownicy służbowe komputery wykorzystują faktycznie jedynie w celach zawodowych, czy np. udając, że pracują, korzystają z serwisów społecznościowych, przesyłają prywatne maile itp. O tych systemach wie chyba każdy zainteresowany. Zarówno pracodawcy, jak również pracownicy, którzy potrafią już wiele z takich systemów zwyczajnie omijać. To sprawia, że skuteczność tego typu nadzoru nad pracownikiem, nie jest zadowalająca. Mówiąc dosadniej, żadna. Jeśli chcemy kontrolować pracowników, musimy sięgnąć po rozwiązania bardziej kompleksowe.

Na rynku jest coraz więcej systemów nadzoru, które są bardziej rozbudowane. Umożliwiają kontrolę nie tylko komputerów, ale również telefonów, służbowych aut, pozwalają również monitorować pracowników poprzez system kamer, które rejestrują czas i datę, zapisując gdzie i kiedy dany pracownik się znajdował. Te systemy sprawiają, że kierownicy mogą nadzorować pracę personelu nie tylko w czasie rzeczywistym, ale również sprawdzić, co dany pracownik robił wcześniej.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście tego typu programów. Najnowocześniejsze z nich to w tej chwili oprogramowanie Sokrates. System ten  składa się z kilku modułów, które umożliwiają w prosty i szybki sposób sprawdzić, czy pracownik faktycznie wykonuje powierzone mu obowiązki.

Jakie są najważniejsze zalety systemu kontroli pracowników

Pracownik nie ma możliwości oszukiwania na czasie pracy, na tym, ile faktycznie potrzebuje czasu na wykonanie danego zadania. Nie ma ponadto możliwości by narzędzia pracy, wykorzystywać do prywatnych celów. W ten sposób firma oszczędza na takich rzeczach jak papier i tusz do drukarek ( żaden pracownik nie będzie już drukować swoich prywatnych dokumentów), na paliwie ( pracownicy poruszający się samochodami firmowymi będą musieli trzymać się wyznaczonych tras i czasu przejazdu), na rachunkach za telefony służbowe( pracownicy nie będą już podbijać rachunków za telefon poprzez wykonywanie prywatnych rozmów). Skończy się również wykorzystywanie telefonów stacjonarnych do prywatnych rozmów nie związanych z pracą  czy też tracenie czasu na przeglądaniu aplikacji lub serwisów internetowych.

Najbardziej przekonują liczby. Instalując system nadzoru pracowników firma może zredukować koszty nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku. Jak jest to możliwe? Przedstawiliśmy to wszystko powyżej. Każdy pracodawca z pewnością orientuje się, że prywatne rozmowy telefoniczne, czy też nadużywanie firmowego auta a przez to spalanie paliwa, każdą firmę naprawdę dużo kosztuje.

Tak naprawdę jednak, chodzi nie tylko o redukcję kosztów, jakie ponosi firma poprzez wykorzystywanie narzędzi pracy do celów prywatnych. Coraz częściej konkurencja podsyła swoich pracowników, lub podkupuje pracowników innej firmy, by poznać wykorzystywane w niej technologię, dane ważnych klientów, sposoby produkcji i wiele innych strategicznych informacji na temat działalności. Nowoczesny system kontroli pracowników umożliwia zminimalizowanie tego ryzyka. Ważne informacje czy dane przestaną wyciekać z Twojej firmy a to jest bezcenne.
Główne funkcje, które zapewnia pakiet Sokrates:

 • Obserwacja ekranów wszystkich komputerów na jedynym komputerze.
 • Podgląd wpisywanych tekstów z klawiatury (kontrola zakazanych słów)
 • Kontrola na jakich aplikacjach pracują pracownicy (definiowanie grup programów)
 • Raport wykonywanych wydruków (ilość drukowanych stron z podziałem na pracowników)
 • Zapisywanie zrzutów ekranu
 • Kontrola internetu
 • Wysyłanie wiadomości tekstowej (np. przestań korzystać z internetu)
oraz funkcje administracyjne:
 • Kontrola głośności i hałasu przy każdym komputerze
 • Podgląd uruchomionych procesów i aplikacji
 • Uruchamianie/zamykanie jednym poleceniem procesów na n-komputerach
 • Kopiowanie jednym poleceniem pliku z/do n-komputerów
 • Kontrola czy pracownicy nie wpisują słów wskazujących na współpracę z konkurencją
 • Sprawdzanie aktywności myszki, klawiatury
 • Łączenie się do wybranego komputera przez wbudowany VNC 
 • Monitorowanie wszystkich komputerów w sieci
 • Zdalne wyłączanie wszystkich komputerów (1 kliknięcie)
 • Wydawanie poleceń z konsoli (polecenia są wykonywane na n-komputerach jednocześnie)
 • Wykonywanie projekcji jednego ekranu na wszystkich komputerach pracowników
 • Wyświetlanie i wydruk raportów z aktywności oraz używanych programów za określony przedział czasowy np.: ostatnie 45 minut


Warto zwrócić uwagę na możliwość kopiowania plików oraz tworzenia katalogów jednocześnie na wszystkich komputerach. Eksplorator plików potrafi wyświetlać strukturę katalogów poprzez pokazanie wspólnych plików i katalogów ze wszystkich komputerów na jednym widoku.

Bardzo ważną z punktu widzenia pracodawcy funkcją jest możliwość sprawdzenia na jakich aplikacjach pracowali wszyscy pracownicy przez ostatnie 8 h. 
Świadomość pracowników że program kontroluje wpisywane przez nich słowa zabronione (np.: terminy używane przez konkurencję) pozwala skutecznie zwiększyć kulturę korzystania z komputera oraz sprawdzać czy pracownicy nie kontaktują się z Twoja konkurencja).
Obserwator jest na bieżąco informowany o tym że pracownik wpisał zabronione słowo. Dla komfortu pracy program nie zapisuje wpisywanych treści dozwolonych.

Zachęcamy do pobrania darmowej 30 dniowej wersji testowej programu.

Instalacja programu przebiega w bardzo prosty sposób. Polega na zainstalowaniu na każdym komputerze w pracowni programu Platon wchodzącego w skład pakietu Sokrates, a następnie instalacji panelu administracyjnego na Twoim komputerze. Program sam wykryje wszystkie komputery podłączone do sieci lokalnej.

Obsługa programu jest wygodna i przejrzysta dla użytkownika. Wszystkie operację możemy wykonywać za pomocą przeciągania myszką, natomiast podział na grupy i widoki zapewnia jasne i czytelne rozmieszczenie ekranów uczniów na własnym pulpicie administracyjnym.

Interesuje Cię zakup, zapraszamy do sklepu internetowego:
- W wersji dla firmy
- W wersji dla domu


Przykładowe połączenia przez sieć LAN i WANPrzykładowe zrzuty ekranów

Panel administr...
Panel administratora
Panel podglądu
Panel podglądu
Czas pracy na g...
Czas pracy na grupie programów
Czas pracy prog...
Czas pracy programów
Szczegółowa akt...
Szczegółowa aktywność
Używane aplikac...
Używane aplikacje
Używane aplikac...
Używane aplikacje (grupowanie)
Podgląd tekstu
Podgląd tekstu
Podgląd wydrukó...
Podgląd wydruków
Monitorowanie P...
Monitorowanie PBX
Grupowanie prog...
Grupowanie programów
Konfiguracja An...
Konfiguracja Android
Lokalizacja tel...
Lokalizacja telefonu
Konfiguracja CT...
Konfiguracja CTI
Operacje na pli...
Operacje na plikach
Platon / agent
Platon / agent
Platon - moduły
Platon - moduły
Platon - opcje
Platon - opcje
Platon - lokali...
Platon - lokalizacja GPS
Platon - SledzM...
Platon - SledzMnie.pl
Zdalne kopiowan...
Zdalne kopiowanie plików
Połączenia GSM
Połączenia GSM
Podgląd procesó...
Podgląd procesów
Zdalna konsola
Zdalna konsola

 

 


ERI Software
ul. Kard. Adama Sapiehy 68
32-010 Prusy 
NIP: 6782656194
www.erisoftware.pl  
www.erisoftware.com

Informacje na temat produktów
Tel. 603 054 876
e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konsultacje na temat projektów
Tel. 603 18 46 86
e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji oprogramowania dla jednostek edukacyjnych oraz firm. Swoją działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.